Як вже повідомлялось, останнім часом фіксується збільшення повідомлень про нібито мінування важливих об’єктів соціальної сфери по всій території України. Дії провокаторів в умовах гібридної агресії цим не обмежуються.
У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема, МЗС, МОН та інші, повідомляє СБ України.
На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. При цьому контент сайтів не було змінено, і витоку персональних даних, за попередньою інформацією, не відбулося. Застосунок «Дія» працює в штатному режимі.
З метою недопущення поширення атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів.
Служба безпеки України, Кіберполіція та Держспецзв’язок спільно з відповідними органами державної влади займаються розслідуванням інциденту та збирають цифрові докази.
Більшу частину постраждалих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом.
Хакерська атака на понад 15 державних сайтів, як зазначається у публікації видання «Економічна правда», відбулася через вразливість системи керування вмістом сайту, про яку було відомо з травня 2021 року.
Вірогідно, атака відбулася централізовано через одну приватну ІТ-компанію, яка створювала всі ці сайти. Сценарій нападу на державні інформаційні ресурси нагадує кібератаку 2017 року через ПЗ M.E.Doc.
Цього разу зловмисники вдарили по урядових установах.
Урядові експерти доводять, що хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалась з Росії.
Вночі 14 січня хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, порталу «Дія» тощо, та оприлюднили своє повідомлення трьома мовами – українською, російською та польською.
У тексті погрожують, що українцям варто боятися та чекати на помсту за «Волинь, Полісся, УПА та історичні території». Крім того, у повідомленні зазначили, що хакери вкрали особисті дані українських громадян.
У Службі безпеки та Міністерстві цифрової трансформації відразу сказали, що витоку даних не відбулося. Українські кіберфахівці наразі досліджують технічну сторону кібератаки та відновлюють стан сайті.
Польські журналісти також зауважили на стилістичні неточності та дивний вибір лексем у польському тексті, оприлюдненому хакерами.