Українська компанія «Mosquito Control» за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Індії підписала ліцензійний договір з індійською компанією «Arkay Fabsteel» щодо виробництва та дистриб’юції в Індії інноваційної системи захисту від комарів Mosqitter. Про це повідомляє пресслужба Посольства України в Індії. Це вже другий підписаний договір компанії за підтримки відомства, після того як у липні 2021 року компанія уклала аналогічну угоду з італійськими партнерами.
Mosqitter – це унікальна розумна технологія захисту населення від укусів комарів та хвороб, які вони переносять, розроблена українськими інженерами. Команда тривалий час займається проблемою комарів і є членом міжнародних профільних організацій AMCA (American Mosquito Control Association) та UMCA (Ukrainian Mosquito Control Association).
Для Індії, де щороку фіксуються багаточисленні випадків зараження на денге, малярію, чікунгунью та інші захворювання, український винахід має стати вкрай затребуваним.
За умовами договору, високотехнологічні та екологічні пастки виготовлятимуться в Індії під брендом «Sparktree Zemos» за українськими технологіями. Вже незабаром український винахід з’явиться на вулицях індійських міст.
А як же виникла ідея Mosquito Control?
Розробники стартапу для видання Куншт розповіли, що ідея виникла влітку 2018 року під час відрядження до США. У 2016 році у Флориді поширився вірус Зіка, і тоді для його знешкодження у містах використовували багато пестицидів. В аеропортах почали з’являтися знаки «обережно, вірус Зіка». Коли команда повернулася до України, то вирішила створити Mosquito Control. Вивчивши світові прогнози, засновники стартапу з’ясували, що до 2050 року майже 49% населення Землі буде у зоні ризику зараження хворобами, які переносять комарі, оскільки середня температура на планеті зростає.
Вчені вирішили, що екологічно використовувати інстинкти комарів проти них. І зробили прилад, який імітує людину. Він з’явився на початку 2019 року. Пристрій приваблює комарів: інстинктивно самка летить на нього, як на людину, але прилад її ловить і таким чином очищає територію.
Розробники не використовували токсичні елементи, це екологічна імітація людини, яка повністю замінює пестициди. Тестували прилад в Україні та у Флориді.
В Україні робили тести, які проводили два незалежні університети в Херсоні — Херсонський аграрний і Херсонський державний університети. Адже серед учасників проєкту — херсонці.
Команда проєкту Mosquito Control: киянин Андрій Мушаков та херсонці Анастасія Романова, Ольга Дячук і Сергій Сокур
Тести установок проводились, зокрема, в дніпровських плавнях під Херсоном.
Зазначимо, що український стартап Mosqitter у 2021 році переміг на інвестиційному конкурсі SelectUSA Summit Industry у США. Як повідомляло посольство США в Україні, український стартап отримав найвищі відзнаки в одній з дев’яти пітчинг-сесій серед загалом 200 компаній.