Українські виробники хлібобулочних виробів забили на сполох, з країни вивезли за кордон практично всю борошномельну пшеницю. Про це розповів генеральний директор Укрхлібпрому Олександр Васильченко.
За словами голови Укрхлібпрому, хлібопекарі вже направили два офіційні листи на ім’я прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про те, що країна може залишитися без хліба, проте жодної реакції та відповіді поки що не було.
Олександр Васильченко назвав тривожну ситуацію, що склалася, «загрозою продовольчої безпеки», яка з кожним днем стає все помітнішою.
Крім того, Васильченко нагадав, що за роки незалежності в Україні шість разів переглядали норми державного стандарту щодо якості пшениці. Щоразу влада зменшувала кількісні показники клейковини. В результаті українське продовольче зерно третього класу для виробництва хліба вже не дуже годиться.
Гендиректор Укрхлібпрому прогнозує, незважаючи на гарний врожай зернових, зібраний Україною, зростання цін на хлібобулочні вироби, оскільки хлібопекарям доведеться закуповувати муку гарної якості в Туреччині. При цьому борошно як продукт переробки обійдеться значно дорожче, ніж зерно.
Отже, невдовзі після новорічних свят в Україні може різко зрости ціна на хліб. Звичайний круглий буханець вартуватиме вище 40 гривень. Причина такого подорожчання – в нестачі зерна, придатного для випікання хлібу.
Експерти аграрного ринку не бачать жодної причини для здешевшання основного продукту. Натомість вони виділяють кілька причин для подальшого зростання ціни на хліб.
Одна з них – низька якість зерна зібраного врожаю. Як з’ясувалося, лише 40% зерна, зібраного аграріями цьогоріч, придатна для випікання хліба. Решта врожаю – фуражне зерно, яке годиться для виготовлення кормів для тварин.
Тепер українські пекарі кажуть, що їм доведеться купувати зерно для свого виробництва за кордоном. Причому не виключено, що їм запропонують те саме зерно, яке було вивезене і продане з України, але вже зі значно вищими накрутками.
Таким чином, вже після нового року ціна на хліб може зрости вище 40 гривень, і це ще не межа, кажуть спеціалісти.
Джерело: TODAY.ua