У Скадовську відбувся традиційний фестиваль запуску повітряних зміїв «Кольорове небо». Кайтери з різних міст України протягом кількох днів запускали зміїв на узбережжі.
Сергій Нагорний приїхав запускати саморобного змія разом із сином. Близько 6 років він навчає робити повітряних зміїв вихованців гуртка. Чоловік згадує, його першого змія зробив батько і відтоді Сергій захопився.
«Перший раз запускали теж коли поїхали на море, це було досить давно. Мені було років 11 і батько мені зробив повітряного змія за книжкою з комиша та шпалер. Він літав навіть, мені так сподобалося. Я потім почав майструвати цих повітряних зміїв і захопився. Подобається, що, по-перше, це – творчість. Подобається самому вигадувати змії, їх розробляти та запускати. Запускаємо з дітьми на свіжому повітрі, це – спорт, це – відпочинок. Також запрошуємо батьків дітей. Це зближує родини, коли діти з батьками запускають повітряних зміїв», — розповів Сергій Нагорний.
Фестиваль запуску повітряних зміїв «Кольорове небо» проводять 20 років, розповідає керівник аерокосмічного гуртка Володимир Ємельянов. За цей час учасниками стали понад тисяча кайтерів з 8 країн світу.
«Мета цього фестивалю. Вона дуже широка. По-перше, це популяризація такого виду технічної творчості як модельне повітроплавання. Для того, щоб дітки побачили, голову підняли, щоб їх зацікавити, щоб вони мали якийсь інтерес», — говорить Володимир Ємельянов.
Від початку, каже Володимир Ємельянов, на фестивалі запускали зміїв, яких робили власноруч у гуртках модельного повітроплавання, тепер українські повітряні змії не поступаються на міжнародних фестивалях у інших країнах. Тетяна Безмощук – екологиня з Миколаєва. Окрім основної роботи жінка захоплюється повітряними зміями. Їх вона не лише запускає, а і самостійно створює. На виготовлення і випробовування однієї такої моделі, розказує Тетяна Безмощук, потрібно близько трьох тижнів.
«З 2017 року, коли на Миколаївщині ми вперше надумали створити такий міжнародний фестиваль повітряних зміїв. І з того часу настільки воно захопило, що з організаторів ми перейшли у кайтерів і учасників багатьох інших фестивалів. Це так цікаво, що ми почали навіть створювати свої власні фігури і шити, виготовляти і на замовлення, і для себе особисто. Ми створили українську серію, де в нас є і україночка, і українець, прапор з малим гербом», — каже Тетяна.
Василь Чечер запускає зміїв разом із дружиною. Це, говорить, їх родинне хобі.
«Зміями і літаками я з дитинства захоплююсь. Подобається небо, просто подобається. Це відпочинок, таке хобі. Людям можна настрій підняти. Професійна діяльність у нас в галузі альтернативної енергетики, а це – хобі для душі, наше родинне. Ми й світом подорожуємо теж з сім’єю», — розповів Василь Чечер.
Джерело: Суспільне. Херсон