Житель Херсонщини Вадим Панахов самотужки бореться з наркоторгівлею. Чоловік зафарбовує рекламу сайтів, на яких пропонують заборонені препарати, у кольори державного прапора.
Все почалося з прогулянки Скадовськом. Ішов, не поспішаючи, розказує Вадим Панахов, і звернув увагу на те, що стіни будинків, магазинів, паркани та навіть дитячі майданчики розписані рекламою сайтів і каналів, які займаються розповсюдженням наркотиків. Наступного дня, каже, купив фарбу і почав замальовувати.
«Це для мене як хвороба, яку потрібно лікувати, щоб вона не розповсюджувалася. Я розумію, що наркоторгівлю і наркоманію неможливо побороти, але це не означає, що треба сидіти вдома і чекати, коли всі стіни будуть розписані в таких графіті. Я проти реклами, тому і борюся з цим», — каже скадовчанин Вадим Панахов.
Фарбу купував за свої гроші, розказує Вадим. Так було кілька місяців, поки друг не написав у соцмережі прохання допомогти придбати фарбу. Люди почали відгукуватися і перераховувати гроші. Якість фарби та кольори обговорюють у коментарях. Про куплене і про роботу Вадим звітує також через соцмережі.
Запобігти розповсюдженню наркотиків можна і через чат-бот ДрагХантер — «мисливець за наркотиками». Людина, побачивши того, хто пише рекламу або робить закладку, може у чат-бот відправити фотографію, геолокацію. Такі повідомлення, розказує тимчасова виконувачка обов’язків старшої інспекторки пресслужби патрульної поліції у Херсонській області Вікторія Лапіна, допомагають швидше реагувати на порушення.
«Вся інформація надходить до чергової частини. Патрульні виїжджають на виклик. Якщо буде затримана особа, то вона може понести адміністративне і кримінальне покарання. Від початку роботи боту — близько сотні викликів, є затримані особи», — розповіла патрульна.
Перш ніж зафарбувати рекламу на приватному будинку чи паркані чоловік запитує у господарів, чи будуть вони цей напис знищувати. Якщо ні, то робить це сам. Реакція у людей різна, розказує Вадим. Хтось каже «дякую», а хтось проходить повз. За словами чоловіка, з червня зафарбував близько 200 написів.
Джерело: Суспільне. Херсон