Восени, похід у ліс по гриби – типовий вид дозвілля закарпатців. Однак не всі люди свідомі того, що безпечна на перший погляд лісова прогулянка може обернутися трагедією, якщо до неї не підготуватися належним чином. Навіть досвідчений грибар, який добре знає місцевість, куди направляється, не повинен нехтувати правилами безпеки на природі. Аби уникнути біди, рятувальники Закарпаття напередодні вихідних днів закликають громадян дотримуватися нескладних рекомендацій щодо підготовки до тихого полювання.
Насамперед повідомте близьких, куди ви вирушаєте. Якщо поблизу нікого немає – залиште записку з відповідним повідомленням, де будуть вказані дата, час виходу, кількість людей, які відправляються разом із вами, напрямок руху та орієнтовний час повернення. Обов’язково зарядіть удома мобільний телефон, за наявності портативного зарядного пристрою також візьміть його з собою на природу.
Візьміть собі за правило перед мандрівкою до лісу подивитися карту або хоча б намальований від руки план місцевості та запам’ятати орієнтири. Одягніть зручний одяг та взуття. Краще, щоб убрання було яскравим – у камуфляжі вас можуть не знайти і з трьох метрів. Перевагу слід надавати рудим, червоним, жовтим, білим курткам; не зайвим буде наклеїти смужки, які відбивають світло. Потрібно пам’ятати, що погодні умови можуть швидко змінитися. Тому необхідно запастися і дещо теплішим одягом.
http://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2021/09/pohid-lis-gu-1-400×221.jpg 400w, http://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2021/09/pohid-lis-gu-1-1536×850.jpg 1536w, http://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2021/09/pohid-lis-gu-1-2048×1134.jpg 2048w» style=»outline: 0px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; height: auto; margin: 0px; border-radius: inherit;»>
Захопіть із собою сірники (краще брати «мисливські» – вони горять за будь-якої погоди), ніж, компас, невеликий запас продуктів, флягу з водою, аптечку. Якщо у вас є певні хронічні захворювання, візьміть необхідні медикаменти, навіть якщо плануєте повернутися до моменту їх прийому.
І головне – не відпускайте в ліс одних родичів похилого віку та малолітніх дітей! Адже без сторонньої допомоги вони можуть заблукати, травмуватися чи потрапити в іншу халепу.
Про це інформує ГУ ДСНС України у Закарпатській області.