Цього дня, 7 серпня 1932 року, диктатор Сталін особисто написав та ухвалив кривавий «закон про п’ять колосків», який призвів до наступних трагічних років в історії українців. Цей закон, як його ще називають просто «Колоски», — народна назва репресивного радянського закону часів Голодомору, офіційно ж документ мав назву «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності». Саме він став початком страшного геноциду українців — Голодомору.
Закон передбачав за розкрадання колгоспного і кооперативного майна «розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною за пом’якшуючих обставин позбавленням свободи на термін не нижче 10 років теж із конфіскацією всього майна». Амністія у цих випадках заборонялась. «Закон про п’ять колосків» став одним із найбільш жорстоких. Якщо порівнювати його із тодішнім законодавством, то умисне вбивство каралося ув’язненням до 10 років, а крадіжка чужого майна — трьома місяцями примусових робіт.
За інформацією, яку оприлюднила в 1988 році радянська газета «Правда», за неповні п’ять місяців після прийняття «закону про п’ять колосків», за його статтями було засуджено 54 645 осіб. З них 2110 — до страти. Карали і дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу.
Закон діяв до 1947-го, за ним засуджували людей також під час голоду 1946-1947 років. Хоча пік застосування кривавого закону припав саме на 1932-1933 роки.
Джерело: Арміяinform