Вчора, 15:45 Херсонці Керівниця Херсонського інклюзивно-ресурсного центру Тетяна Левченко розповіла Суспільному, чому вирішили не припиняти роботу і як отримати консультації від спеціалістів центру. «На даний час оцінку розвитку дітей ми не проводимо, бо небезпечно як для фахівців, так і для самих батьків з дітьми. Всі інші послуги надаються в телефонному режимі, або онлайн», — розповіла керівниця центру.
За словами Тетяни Левченко, були розроблені графіки консультацій фахівцями в телефонному режимі, кожен із фахівців надав свій мобільний номер для зв’язку, з підключенням онлайн, з посиланням на платформу Meet.
«Кожен із охочих, або кому потрібна допомога, може обрати для себе зручніший варіант. Ми розуміємо, що зараз не у всіх є інтернет, а у кого він є, то майже не працює, або можливість під’єднатися до Wi-Fi, тому і даємо вибір. Наразі для всіх, хто потребує допомоги, або не хоче залишатися на самоті, кому боязно, сумно та боляче, працюють 3 практичних психологи, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вчитель-реабілітолог», — розповіла Тетяна.
Всі розвитково-корекційні заняття для дітей так і проводять, але виключно онлайн.Хто не може доєднатись у зв’язку з перебоями в мережі отримують відео завдання від своїх педагогів, аби батькам було в зручний час переглянути його та дати чіткі інструкції дітям. «Окремо на каналі «Корекційна та інклюзивна освіта Херсонщини» ми розміщуємо коротенькі відео з різноманітними вправами, які педагогічні працівники, або батьки можуть використовувати в своїй роботі з дітьми», — каже керівниця центру.
Тричі на тиждень вчитель-дефектолог для дітей молодшого шкільного віку читає вечірню казку. Двічі на тиждень практичний психолог веде рубрику з аналізу мультиків «Цікавий світ мультфільмів».
«На кожний новий тиждень ми плануємо заходи як для дітей дошкільного та шкільного віку, так і для педагогічних працівників і батьківської спільноти. Всі матеріали, посилання, заходи, пам’ятки, ігри ми розміщуємо на своїй сторінці в Фейсбук. Для дітей у нас різноманітні ігри, які направлені на розвиток дрібної моторики рук, концентрацію уваги, розвиток логічного мислення, зняття психоемоційної напруги. З дорослими ми теж працюємо з практичними порадами, показом вправ», — розповіла Тетяна ЛЕВЧЕНКО.