Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Спільного телемарафону UAразом наголосив, що Україна зміцнить стабільність енергосистеми Європи і може в подальшому сприяти її декарбонізації, а також здатна посилити надійність газопостачання європейських країн в умовах газового шантажу росії. Про це інформує Міністерство енергетики Так, завдяки синхронізації з ENTSO-E українська енергосистема додала сталості енергосистемам держав Європейського Союзу.
— Ми можемо забезпечити Європу електроенергією, покривати їх піки споживання. У нас є різниця в часі, відповідно, піки споживання у нас не збігаються, і ми можемо забезпечити спочатку власні пікові періоди, а потім – європейські. Це дуже важливо з точки зору саме стабільності функціонування енергосистем, — наголосив Міністр.
Він підкреслив, що Україна – друга країна в Європі після Франції за потужністю атомної генерації. — В Україні найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька. Зараз вона, на жаль, окупована, але я впевнений, що вона вже скоро буде звільнена, — зазначив Герман Галущенко. Україна також може зробити значний внесок в декарбонізацію європейської енергетики. — Ми є одним з лідерів в Європі з виробництва безвуглецевого енергоміксу. На сьогодні 70% виробництва електроенергії в Україні є вуглецево нейтральним. Якщо порівняти це з країнами Європейського Союзу, то минулого року середній показник по Європі з точки зору вуглецевої нейтральності був 63%. Україна йде попереду багатьох країн Європейського Союзу, — зауважив Міністр. Тож імпортуючи з України електроенергію, Євросоюз може суттєво зменшити споживання вугілля і газу. Крім того, Україна може допомогти підвищити надійність газопостачання для Європи.
— В Україні найбільші в Європі газові сховища. Ми пропонуємо партнерам зараз використовувати ці сховища для того, щоб закачувати газ і мати надійне газопостачання взимку. Абсолютно очевидно, що росія ближче до опалювального сезону буде вчиняти дії з метою обмеження постачання газу, — наголосив Герман Галущенко.