На острові Джарилгач відбувся забіг «Ахіллесів біг». 9 жовтня учасники переправлялись та острів, де відбувся брифінг, знайомство та розміщення. А вже наступного дня, о 7-й ранку стартував перший в сучасній історії острова трейл. Спортсмени долали три дистанції – 7, 29 та 52 кілометри. Всі забіги стартували із бухти Глибокої.
Ініціювала захід організація Power Space Team. Безпосереднім організатором був марафонець та співорганізатор трейлів по Україні Дмитро Геращенко, який і розповів про захід.
Скільки учасників зареєструвалося?
— 52 кілометри — близько 10 чоловік, 29 кілометрів — 20, 7 кілометрів — 10 чоловік. Усього 40 людей. Маршрут 7 кілометрів — це від бухти глибокої та назад, 29 кілометрів з бухти глибока до західної частини, до Монаха, далі узбережжям моря до середини острова та назад до коси Глибока. 52 кілометри — як і у минулому маршруті, тільки на середині острова йде далі узбережжям моря до маяків і з маяків по узбережжю до коси Глибока.
Яка мета заходу?
— Ми сприяємо тому, щоб українці стали більш спортивними, здоровими, тому ми проводимо заходи в таких місцях сили. Наприклад, Джарилгач. Дуже круте місце сили, найбільш незаселений острів Європи. Там можна кинути виклик собі, природі, стати більш упевненим. Також ми хочемо доносити до людей екологічні цінності, що заходи можна проводити безвідходно – без одноразового посуду, без сміття, з чистою водою. Крім цього, хотілося, наприклад, провести захід сонця на острові, поспілкуватись, відчути тишу, надихатись свіжим повітрям. Концепт острова — це гармонія з природою, дикими звірами, з травою, з усім навколишнім світом.
Також Дмитро Геращенко розповів наступне:
— З 2015 роки ми проводили марафони містами України, так ось, за 2019 рік число тих, хто фінішував, сягнуло 35 000 людей, і вони отримали медалі. Можу порівняти як впливають на людей такі екологічні заходи та політичні, адже я займався політикою. І я прийняв рішення, що це мені комфортніше і я можу бути корисним, коли займаюсь тим, чим зараз, і це одна з моїх цілей.
За перебігом подій: стартом, фінішем, емоціями учасників можна було слідкувати на сторінці організатора – Power Space Team у Фейсбук.
Серед учасників забігу — Тетяна Воротіліна. Дівчина-кіборг і єдина в Україні жінка, яка здолала марафон на протезі й стала рекордсменкою Національної Книги рекордів. Майстер спорту з тенісу ампутувала постраждалу в ДТП ногу, щоб… бігати. І жити повноцінним, активним життям! Вона займається спортом, тренерською діяльністю й реабілітує таких, як сама. Завдяки «Ахілесовому бігу» Таня додала у свою скарбничку ще 29 км, а усім учасникам — мега мотивацію займатися спортом, жити і радіти життю!
Організатори планують зробити забіг масовим і щорічним та за кілька років перетворити в міжнародний.
За матеріалами: Суспільне Херсон