Пантаївська громада бере активну участь у Всеукраїнській арт-події “МОЛОДЬ inUA”, в результаті якого може отримати фінансування на виготовлення та готовий макет муралу, — йдеться у повідомлені Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України. Нині вже активно працює ініціативна група, яка за умовами конкурсу має пройти кілька етапів відбору. Перший – навчання, під час якого команда дізналася про те, як підготувати локації, провести зі громадою публічні обговорення своєї арт-ідеї. Загальний напрямок вже визначено організаторами – мурал має відображати бачення напрямку, в якому потрібно діяти, щоб побудувати країну мрії, засновану на цінностях, важливих для молодих українок та українців. Участь у конкурсі було ініційовано відділом розвитку територій Пантаївської громади та депутатом селищної ради Костянтином Мусенко.
— Ми сьогодні вже маємо ідеї, де буде розміщено наш перший мурал, і, сподіваємось, що це буде тільки початок освоєння цієї техніки. У нас багато талановитих людей, особливо ідеєю захопилась молодь. Тож,докладаємо максимум зусиль і сподіваємось на перемогу. Сподіваюсь, навколо ідеї створення цього і інших муралів об’єднаємо мешканців всіх населених громади, — розповів Костянтин Мусенко.
В рамках проєкту планується відцифрувати ескізи і виставити їх на голосування онлайн, за результатом якого програма "Мріємо та діємо" допоможе трьом громадам- переможцям відтворити їх у форматі справжніх муралів. — Креативні і талановиті молоді люди з Понтаївської громади дуже сподіваються на підтримку не тільки мешканців громади, а й наших усіх мешканців області. Інформація про заходи в рамках проєкту постійно розміщується на офіційному сайті громади і в соціальних. Її можна знайти і на особистих сторінках посадовців, депутатів, активістів і прихильників ідеї. Ми, навіть, ініціювали заохочувальні пам’ятні відзнаки для активних учасників процесу від керівництва громади, — зазначила Наталія Вовченко, начальник відділу розвитку територій апарату Пантаївської селищної ради. Перший мурал планують розмістити в центрі селища, біля будинку культури. Мініатюри – копії прикрашатимуть обрані працівниками стіни приміщень соціальної та адміністративної сфер громади. Довідково: Мурал – це величезне зображення або картина на будинку. Подібні зображення присутні у багатьох великих містах. Як правило, їх розміщують на глухих стінах будинків, на великих парканах або в підземних переходах. По суті, для створення Муралу може підійти будь-яка вертикальна поверхня, незалежно від того, де вона розташована, зовні будівлі або в середині.