29 вересня українські заклади загальної середньої освіти взяли участь у Національному уроці пам’яті, приуроченому до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.
Долучились до вшанування жертв трагедії та її осмислення й у Скадовському районі. Так, у Скадовській «Академії творчості» цього дня пройшов свій захід.
Педагоги разом з учнями підготували арт-інсталяцію, присвячену подіям одного з найжахливіших символів Голокосту. Концептуальною ідеєю інсталяції стало відображення простору трагізму далеких подій 1941 року, коли розпочалися масові розстріли мирного населення.
29 вересня 1941 року на кінець дня нацистами було вбито 22 тисячі чоловік. Серед загиблих були євреї, роми, українці, росіяни. Комендантом міста Києва було підписано розпорядження, згідно із яким усі євреї повинні були прийти з документами і цінними речами в збірний пункт, аби «після санітарної обробки, як елітна нація, відправитися в безпечні місця». Коли людей розстрілювали, звук зброї заглушували музикою і звуком літака, який літав над територією.
Поезія Бабиного Яру – це відлуння болю багатьох поколінь. За оцінками істориків, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 осіб. Світ добра, любові, людської цивілізації сьогодні в такій же небезпеці, як в усі найтрагічніші епохи історії планети.
Учасники арт-інсталяції перенесли свої почуття, свою оцінку тих далеких подій на стіну почуттів. Сумні фарби заповнили полотно людської долі.
Головним змістом дійства стали слова: «Дитя єврейське» безвинно убієнне – це не просто образ голокосту це попередження кожному з нас про небезпеку виникнення нових Бабиних Ярів!»
Запікся на історії скрижалях,
Закарбувався болем у віках
Рік сорок перший: вересень безжальний
І в тисячах очей предсмертний жах.
Тут є про що сказати ревній музі,
Гортаючи столітній календар.
Лежить отут у святості і тузі
Ганебна пляма в серці — Бабин Яр.